Cemal Enginyurt’tan İktidara Zehir Zemberek Sözler: Alkışlıyorum Recep Abiyi

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, Halk TV’deki Perdenin Önü Arkası programında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin mensuplarına lüks ve şatafat içinde görüntü vermemelerine yönelik uyarısı üzerine zehir zemberek sözler sarf etti.

“EMEKLİ 4 EKMEK ALSA MAAŞI BİTİYOR”

“Millet çöpten ekmek topluyor. Millet pazardan sebze artığı topluyor. Geçen bir baba anlatıyordu okuldaki yemeği 3 öğrenci arkadaş aynı tabaktan yiyor. Okullarda çocuklar yemek bulamıyor. Tost 70, ayran 40 lira. Ekmek Ankara’da 10 lira” diyen Enginyurt, Bahadır Yenişehirlioğlu’nun lüks saatli paylaşımını da anımsatarak “Beyefendinin saat koleksiyonu var. Istakoz sofralarında fotoğraf verirler. Emekli torununa oyuncak alamıyor, 4 ekmek alsa maaşı bityor. Bir diğeri Maldivlerde torunlarıyla poz veriyor” dedi.

“DUA ETTİĞİ TOGG’A BİNMİYOR”

Enginyurt, şöyle devam etti: “Yetmiyor israf haramdır diyen bir Diyanet İşleri Başkanı kızı torunlarının paylaşımlarıyla zevk içinde yaşıyor. Aylık kirası 1 milyar 200 bin lira olan bir araç kiralıyor. Diyanet Vakfı’nın 408 tane aracı var üzerine kayıtlı ve utanmadan bugün basın müşaviri bir açıklama yapıyor. ‘Diyanet Başkanımıza hayırsever bir iş adamı bir araç bağışlarsa çok mutlu oluruz’ diyor. Yerli ve milli TOGG için dua ediyor Ali Erbaş, ‘Allah’ım bu arabanın Türkiye yollarında seyrüsever etmesine, kaza yapmamasına, satışların artmasına, kullanımının çoğalmasına yardım et’ diyor, kendi bile TOGG’a binmiyor.”

Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da pahalı çantalar kullandığını ama bu alışverişleri yaparken görüntü vermemeye özen gösterdiğini anımsattı.

“BRAVO, ALKIŞLIYORUM RECEP ABİ’Yİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte de kullandığı “Aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin” sözlerini anımsatan Enginyurt, söz konusu uyarısının mealen “Yiyin ama yediklerinizi göstermeyin” demek olduğunu ifade ederek “Fotoğraf çektirmeyin diye uyarıyor milletvekillerini. Bravo, alkışlıyorum Recep Abi’yi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x